Hoşgeldiniz
Giriş

Avrupada Yapılan Büyük Çarpışmalar Vimy Dağı Discovery World Belgesel İzle Türkçe Dublaj

30
You can skip to video in 10

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by User - Kategori: YouTube Videos
5 İzlenme
Sitemizde sadece tamamı YouTube'dan derlenen ve video sahibinin YouTube API kullanıcılarının erişimine izin verdiği ve yükleyicisi tarafından paylaşılabilir olarak belirtilen içerikler paylaşılmaktadır, host EDİLMEMEKTEDİR. İçeriklerle ilgili bir hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen info@yerliyabancidizi.com adresinden iletişime geçiniz.

All content on our site is embeded from YouTube with original YouTube API. Only the videos that are "permitted to be embed" are listed on our site. We DO NOT host the videos.

Açıklama

Tarihin Büyük Savaşları
Gerçekleştikleri dönemlerde tarihin akışını değiştirmiş olan savaşlar bugünlere gelmemizi ve bugünkü ulusların yapısını oluşturmuştur. Savaşlar her zaman tarihi şekillendirmiştir. Bugün yaşadığımız dünyanın siyasi yapısı bu büyük savaşların sonuçlarına bağlı olarak belirlendi.
Hastings Savaşı 1066
Normandiyalı William Manş Denizi’ni geçerek İngiltereyi fethettiği savaş.

Bannockburn Savaşı 1314
İskoçya’nın bağımzılığını elde etmek için İngiltere ile girdiği kanlı savaş Bannockburn Nehri yakınlarında gerçekleşmiştir. 7000 İskoç askeri 18000 İngiliz askeri karşısında üstün gelmeyi başardı.
Agincourt Savaşı 1415
Yüzyıl Savaşları’nın kesin olarak sonuçlanmasını sağlayan muharebe, Fransa’nın kuzeyinde gerçekleşmişti.
Marston Moor Savaşı 1644
Naseby Savaşı 1645
The Boyne 1690
Blenheim Savaşı 1704
Fransa’nın Hollanda, Avusturya ve İngiltere müttefik birliği ile yaptığı acımasız savaş.
Culloden Savaşı 1746
Britanya topraklarında yaşanan büyük savaş.
Austerlitz Savaşı 1805
Fransa ile Avusturya-Rusya birleşik kuvvetlerinin karşılaştığı savaş bugünkü Çekya sınırları içinde meydana gelmiştir.
Napolyon Bonapart sayıca az olmasına karşı müttefikleri tuzağa düşürerek Austerlitz Savaşında tarihin en etkileyici zaferlerinden birini elde etti.
Waterloo Savaşı 1815
115 bin kişinin ölümüne ve askeri bir dehanın tarihte son bulmasına neden olan savaş günümüz Belçika toprakları üzerinde gerçekleşen savaşta Napolyon bozguna uğratılmıştır.
Vimy Dağı 1917
1. Dünya Savaşının en sıra dışı savaşlarından biri olan Vimy Dağı Savaşı.

Avrupada Şimdiye kadar yapılan en kanlı savaşların hikayesi , inanılmaz bir bakış. Hastings, Bannockburn, Bosworth, Marston Moor, Boyne, İngiliz tarihinin gidişatını değiştiren ve bugün hala yaşadığımız toplumu etkileyen Culloden savaşları. Büyük Savaşlar'da, on incredible bölüm bu savaşları hayata geçirmeye adamıştır. Sunucu Bob Stewart, her mücadelenin tutkusu ve acısını yeniden yaratıyor ve İngiliz tarihinde ki önemini değerlendiriyor. Savunma alanına kişisel bir yolculukla en son teknoloji bilgisayar grafikleri ekleyerek, her savaşın nasıl kazandığını ve kaybolduğunu gösterir. Aynı derecede önemlisi, her savaşın İngiliz toplumunun gelişimine verdiği önemi şöyle açıklıyor: Marston Moor'un neden kralların kutsal hakkı fikrinin gerilemesine yol açtığını; Neden Orangemen Boyne'i kutlamış; Ve neden İskoç futbol taraftarları '1314 ile emblazoned bayraklar taşıyın. Eski ve yeni bu kombinasyon, Büyük Savaşları hayata geçirir ve yalnızca savaşın taktiklerini keşfetmek için değil, insanların neden savaşmaya ve ölmeye hazır olduklarını keşfetmeye istekli geniş bir kitleyi de cezbeder.

Yorum Yazın

RSS